Close

O NAS W MEDIACH

NIEBIESKA GWIAZDKA PO RAZ SIÓDMY ZABŁYSŁA NAD TERESINEM

Od siedmiu lat zaraża pozytywną energią i inspiruje ludzi wokół niej do pomagania innym. Jej nietuzinkowa działalność odbija się szerokim echem i przyciąga sprzymierzeńców. Pomysł podchwyciła prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” Agnieszka Ptaszkiewicz, ale też  liczni anonimowi mieszkańcy gminy Teresin i powiatu sochaczewskiego, darczyńcy o wielkich sercach, wolontariusze, którzy zbierają żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy ludzi dobrej woli, co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin. Mowa o st. sierżant Annie Opęchowskiej-Ciak, która wraz ze swoimi pomocnikami w czas Bożego Narodzenia niesie radość wielu potrzebującym wsparcia rodzinom.

– Nie da się opisać szczęścia i wypieków na twarzy dzieci, które po raz pierwszy w życiu otwierają paczkę od  św. Mikołaja – opowiada teresińska dzielnicowa. Jej zaangażowanie jest godne podziwu. Nawet zaawansowana ciąża nie stała się pretekstem do zawieszenia akcji. Do pomocy wciągnęła swoich kilkuletnich synów, którzy dzielnie pomagają mamie podczas akcji. -„Niebieska Gwiazdka” początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin, lecz w ubiegłym roku została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni również zostaną objęci pomocą. Zdarza się, że rodzina, która w przeszłości została obdarowana, przychodzi z pomocą dla innych – informuje Anna Opęchowska-Ciak.

W niedzielę 8 grudnia w Niepokalanowie odbył się finał 7. edycji „Niebieskiej Gwiazdki”. Jego współorganizatorami byli Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie oraz  Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” na czele z jego prezeską Agnieszką Ptaszkiewicz. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w niepokalanowskiej bazylice w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, której przewodniczył i homilię wygłosił Jego Ekscelencja ks. biskup Michał Janocha – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego. Bezpośrednio po niej w sali św. Bonawentury licznie zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania koncertu charytatywnego w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Na widowni zasiedli m.in. Bogdan Linard przewodniczący Rady Gminy Teresin, zastępca wójta Marek Jaworski, sekretarz Urzędu Gminy Teresin Grażyna Cierpis-Przysucha,  Jan Aleksander Łopata, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, insp. Michał Safjański komendant powiatowy Policji w Sochaczewie, st. bryg. Wiesław Gorzki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Sochaczewie.

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka darów, a Komitet Społeczny „Ratujemy Maję Kapłon” zbierał datki na leczenie mieszkanki Elżbietowa, uczestniczki programu The Voice of Poland. Operacja w Stanach Zjednoczonych, na którą czeka Maja, została wyceniona na ponad 5 milionów złotych.

Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji pod batutą kapelmistrza mł. insp. Janusza Trzepizura był wspaniałą okazją do podziękowania tym wszystkim, którzy bezpośrednio włączyli się w akcję charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. Policyjny występ niewątpliwie poruszył widownię. Owacje na zakończenie i bisy były podziękowaniem publiczności za muzyczne przeżycia. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci wdzięcznych słuchaczy.

– Akcja jest moim „trzecim dzieckiem”. Teraz nie wyobrażam sobie świąt bez Niebieskiej Gwiazdki.  Akcja, która trwa prawie przez cały grudzień, daje mi siły do działania na cały rok, czuję się spełniona i szczęśliwa, że mogłam pomóc wielu ludziom, a jednocześnie dumna i zadowolona z tego, że poruszyłam do działania także inne osoby, że otworzyłam serca ludzi na krzywdę, cierpienie i biedę, ale także na samotność, która jest tak blisko nas. Teraz przed nami poważne logistycznie zadanie – dostarczenie zebranych darów najbardziej potrzebującym rodzinom, tak aby jeszcze przed świętami mogły cieszyć się z otrzymanych prezentów – podsumowuje koordynatorka akcji i jej twórczyni st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak.

,,Niebieska gwiazdka 2019″-akcja niosąca pomoc najbardziej potrzebującym

Okres przedświąteczny to czas kiedy policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy łączą swe siły, by na ustach najbardziej potrzebujących osób, choć na chwilę pojawił się uśmiech. To wszystko za sprawą akcji charytatywnej ,,Niebieska Gwiazdka”, która organizowana jest już od siedmiu lat. 

Pomysłodawczynią akcji jest dzielnicowa – st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Policjantka od zawsze pomagała osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej oraz życiowej. Jedenaście lat temu, gdy przekraczała próg sochaczewskiej komendy, nie myślała jednak o tym, że „zarazi” chęcią pomagania całą gminę Teresin, a także osoby z ościennych powiatów. Zawsze jest zaangażowana w swoje działania. Odwiedzała potrzebujących nawet będąc w zaawansowanej ciąży. Jej kilkuletni synowie też dzielnie pomagają podczas akcji. Mimo wielu przeciwności losu, i trudnych chwil, nigdy się nie poddała. I tak właśnie siedem lat temu powstała ,,Niebieska Gwiazdka”. Od tamtej pory policjantka wraz z Agnieszką Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”, a także przy pomocy wielu mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają także poza granicami kraju, zbierają żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i pomocy ludzi dobrej woli, co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin.

Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka niczym Święty Mikołaj zjawia się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech, wdzięczność i łzy szczęścia. Dzielnicowa i jej „elfy” docierają często do rodzin w których dzieci nigdy wcześniej nie dostały prezentu. Nie da się opisać szczęścia i wypieków na twarzy malca, który po raz pierwszy w życiu otwiera paczkę od Mikołaja.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin, lecz w ubiegłym roku została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni również zostaną objęci pomocą w ramach akcji Niebieska Gwiazdka.

W tym roku, Komitet Społeczny Ratujemy Maję Kapłon będzie zbierał datki na leczenie mieszkanki Elżbietowa. Uczestniczka programu The Voice of Poland, która jest mieszkanką gminy Teresin, od urodzenia walczy z poważnym schorzeniem kręgosłupa w wyniki którego przeszła już 18 operacji. Wszczepiony pręt, który miał stabilizować „rusztowanie” organizmu pękł i konieczna jest kolejna operacja, którą wyceniono na ponad 5 milionów złotych.

Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 8 grudnia 2019 roku o godz. 13 w Niepokalanowie. Nabożeństwo odbędzie się w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas koncertu.

Niebieska Gwiazdka w Teresinie. Finał akcji

Wczoraj w Bazylice w Niepokalanowie odbyła się Msza Święta w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbył się koncert charytatywny, na którym zagrała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą nadkom. Adama Witiwa. Występ zorganizowany został w ramach 6. edycji Niebieskiej Gwiazdki.

 

W Bazylice w Niepokalanowie odprawiono mszę świętą w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Proboszcz, o. Andrzej Sąsiadek, dzięki któremu można było zorganizować charytatywny koncert, przybliżył wiernym czym jest Niebieska Gwiazdka, której pomysłodawczynią jest dzielnicowa Posterunku Policji w Teresinie st. sierż. Anna Opęchowska – Ciak.

Tuż po nabożeństwie wierni mieli okazję uczestniczyć w koncercie charytatywnym. Wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, której kapelmistrzem jest nadkom. Adam Witiw. W repertuarze znalazły się takie utwory jak „Dzień jeden w roku” z repertuaru zespołu Czerwone Gitary, „Bielszy odcień bieli” czy „Parkietowy foxtrot” z filmu Vabank.

Na mszy obecny był I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Marek Świszcz wraz z małżonką oraz Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Markiem Wójcikiem. Nie zabrakło również przedstawicieli wojska, straży i lokalnych samorządów.

Po koncercie głos zabrała pomysłodawczyni akcji charytatywnej – st. sierż. Anna Opęchowska – Ciak – „o pracy w policji marzyłam od dziecka. Moim wyobrażeniem policjanta był policjant dobry, pomagający, wspierający. Wielokrotnie jednak słyszałam, że świata nie naprawię. Pomyślałam sobie, że może nie naprawię, ale poprawię. Od początku akcji obdarowanych zostało ponad 100 gospodarstw domowych na terenie gminy Teresin. W tym roku wytypowaliśmy ponad czterdzieści rodzin, w tym kilka z powiatu. Wśród nich jest dużo seniorów, którzy głównie potrzebują naszego ciepła, bliskości drugiej osoby, rozmowy, spędzenia wspólnie czasu. Mam nadzieję, że przynajmniej w gminie Teresin obraz policjanta trochę się zmienił i nie jest on tylko tym „złym”, ale jest też tym pomagającym i chroniącym, do którego macie zaufanie.”

Policjantka wraz z Agnieszką Ptaszkiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” podziękowały wszystkim zaangażowanym w organizację Niebieskiej Gwiazdki. Dzielnicowa dodała, że akcja cieszy się tak dużym poparciem mieszkańców gminy Teresin, że nie boi się o to, że dla kogoś nie starczy darów, lecz o to, czy zdąży dotrzeć do wszystkich przed świętami.

Jak co roku, st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak, osobiście nadzoruje akcję. Policjantka i prezes stowarzyszenia cały czas proszą i apelują o żywność długoterminową, szczególnie mleko, cukier, konserwy i artykuły pielęgnacyjne dla najmłodszych.

Święta z Niebieską Gwiazdką

Już po raz szósty w gminie Teresin prowadzona jest akcja charytatywna „Niebieska Gwiazdka”. Jej pomysłodawczynią i główną organizatorką jest st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak, mieszkanka gminy Teresin, na co dzień policjantka z Teresina.

Inicjatywa ma na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym, rodzinom z dziećmi, seniorom, osobom samotnym, osobom i rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku po raz pierwszy swym zasięgiem objęła cały sochaczewski powiat.

 

 Zagrali policjanci

Choć w Niepokalanowie rozbrzmiał koncert finałowy, to tegoroczna „Niebieska Gwiazdka” właśnie teraz ma swoje apogeum. Anna Opęchowska-Ciak wraz z policjantami rozwożą zebrane dary po domach rodzin najbardziej potrzebujących. Pracy jest bardzo dużo, a darów jak co roku rekordowa ilość. To zasługa również wszystkich przyjaciół tej wspaniałej policyjnej inicjatywy, są wśród nich zarówno osoby fizyczne, jak i wiele instytucji i przedsiębiorstw.

 

W ubiegłą niedzielę (16 grudnia) Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” wraz z Anną Opęchowską-Ciak i policjantami z Posterunku Policji w Teresinie zaprosili chętnych na koncert z udziałem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wcześniej, o godzinie 10.00 sprawowana była uroczysta Msza św. w niepokalanowskiej Bazylice, którą muzycznie uświetnili wrocławscy muzycy.

 

Po nabożeństwie, zebrani przeszli do sali św. Bonawentury, gdzie ponadgodzinny finałowy koncert zakończyły owacje na stojąco, bisy i wiele serdecznych słów od publiczności. Wspaniały występ wrocławian, na czele z kapelmistrzem nadkom. Adamem Witiwem, na długo pozostanie w pamięci przybyłych.

 

Wśród uczestników niedzielnego wydarzenia byli m.in. Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta sochaczewski, Bogdan Linard przewodniczący Rady Gminy Teresin oraz wicewójt Marek Jaworski, jak również Jan Kraśniewski – wójt gminy Iłów, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz, insp. Michał Safjański – komendant powiatowy Policji w Sochaczewie, st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski – komendant powiatowy PSP w Sochaczewie, o. Grzegorz M. Szymanik – gwardian klasztoru Niepokalanów i wielu innych gości.

Akcja się rozrasta

O akcji udało nam się porozmawiać z jej główną autorką st. sierż Anną Opęchowską-Ciak, której podczas koncertu towarzyszyła najbliższa rodzina, zaangażowani przyjaciele oraz Agnieszka Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Impuls”.

Przed kilkoma laty, jako policjantka, postanowiłaś stworzyć „Niebieską Gwiazdkę”, skąd pomysł na tego typu inicjatywę?

 

Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy moją uwagę zwróciła pewna rodzina z miejscowości Granice, a zwłaszcza jej fatalna sytuacja życiowa. To było pięć lat temu, jako dzielnicowa zainteresowałam ich bytem, tym bardziej, że matka rodziny miała ciężki wypadek w pracy. To właśnie wówczas postanowiłam, że trzeba im jakoś w miarę sił pomóc. Ponieważ w wyniku wypadku kobieta miała niewładną rękę, a musiała prać ręcznie, to wydawało mi się, że takim dobrym prezentem na święta mogłaby być pralka. Na jej zakup przeznaczyłam swoją świąteczną premię, a że nie była ona wystarczająca, to jako dzielnicowa zaczęłam prosić o wsparcie znajomych z naszej gminy. Nagłośniłam prośbę poprzez jeden z portali społecznościowych. Ku mojemu zaskoczeniu, odzew w środowisku był tak wielki, że się udało. Potem były kolejne pomysły i tak to przerodziło się w „Niebieską Gwiazdkę”. Do akcji przyłączało się coraz więcej osób i co za tym idzie, przybywało prezentów, które chcieliśmy rozdawać najbardziej potrzebującym na terenie gminy Teresin. Dosłownie „na biegu” ustaliłam rodziny, które otrzymały od nas pomoc. Dziś, przedsięwzięcie jest na tyle duże, że postanowiłam, że wyjdziemy poza ramy gminne i przyszykujemy niespodzianki dla rodzin potrzebujących z całego niemal powiatu.

A to oznacza, że akcja z gminnej przeradza się w powiatową?

 

Dokładnie tak. Mam sygnały od moich kolegów i koleżanek dzielnicowych w innych miejscowości w innych gminach, że istnieje taka potrzeba. Stąd decyzja o rozszerzeniu akcji na cały powiat. Na pewno się uda.

Czy wystarczy darów, skoro rodzin znacznie przybędzie?

O to się nie martwię. Ludzi dobrej woli jest bardzo dużo, każdego dnia spływa do nas tak wiele darów, że jedyna obawa mogłaby dotyczyć tego, czy zdążymy je rozwieść jeszcze przed świętami. Pracy jest aż nadto, praktycznie nie ma czasu na sen, ale takie działanie, to sama przyjemność.

Nadal występują sytuacje, że osoby, które w poprzednich latach otrzymały pomoc, teraz sami   włączają się w akcję?

 

Oczywiście, i właśnie to jest równie piękne. To niezmiernie budujące, że ludzie nie upominają się o kolejne prezenty, ale potrafią pomóc innym, bo sami kiedyś otrzymali pomoc. Teraz chcą się dzielić swoją radością. Czasem zdarzyło się, że rodzina otrzymała ode mnie pomoc rok po roku, ale to rzadki przypadek, z reguły co święta, chcemy obdarowywać kolejnych potrzebujących bo takich osób i całych rodzin jest naprawdę dużo.

Jakby finałem akcji jest coroczny koncert finałowy. Mówię finałem, choć akcja trwa dalej. Podsumujesz tegoroczną galę koncertową?

Tak, już po raz trzeci gramy finałowy koncert. W tym roku gościliśmy Orkiestrę Policyjną z Wojewódzkiej Komendy Policji we Wrocławiu. To był moment, kiedy każdy jeszcze mógł włączyć się do akcji. Niezwykle cieszę się, że była pełna sala. Teraz jednak czeka nas bardzo ciężka praca. Nasz magazyn pęka w szwach, na szczęście mam wielu pomocników. Jedni przygotowują paczki dla konkretnych rodzin, inni pakują do samochodu, wyjeżdżamy z naszym orszakiem mikołajowym i tak od świtu do zmierzchu albo jeszcze dłużej. Paczki staramy się przygotować w nocy, by nazajutrz były gotowe do wyjazdu. Czasu mamy niewiele, bo święta tuż tuż. W tym całym zamieszaniu robię jeszcze zakupy brakujących rzeczy i odbieram zamówiony sprzęt AGD. Do tej pory mam zgłoszonych ponad 30 rodzin z terenu gminy Teresin i sześć z powiatu sochaczewskiego. Mimo zmęczenia i krótkiego snu, będzie to dla nas czas pełen szczęścia i radości obdarowywania oraz spotkania z drugim człowiekiem w przyjemnej atmosferze.

7. FINAŁ AKCJI CHARYTATYWNEJ „NIEBIESKA GWIAZDKA”

Wczoraj w Bazylice w Niepokalanowie ks. biskup Michał Janocha odprawił się Msza Święta w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Po nabożeństwie, w sali św. Bonawentury odbył się koncert charytatywny Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji. Tegoroczny występ był wyjątkowy, ponieważ muzykom towarzyszyli młodzi wokaliści Hania Mikołajczyk, Łucja Brzeska i Karol Pisarski z płońskiej Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” oraz śpiewaczka sopranowa Katarzyna Bochyńska – Wojdył.

Wczoraj odbył się już 7. finał akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka. W Bazylice w Niepokalanowie bp Michał Janocha odprawił mszę świętą w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. 

Tuż po nabożeństwie odbył się charytatywny koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji pod batutą mł. insp. Janusza Trzepizura. Oprócz muzyków, zebrani mogli wysłuchać utworów w wykonaniu Hani Mikołajczyk, Łucji Brzeskiej i Karola Pisarskiego. Młodzi wokaliści są uczniami Szkoły Muzyki i Tańca „Nutka” z Płońska. „Nutka” od 16 lat kształci dzieci i młodzież, w oparciu o własny program wszechstronnej edukacji muzycznej w zakresie gry instrumentach, śpiewu, rytmiki i tańca. Uczniowie szkoły są laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Do koncertu wokalistów przygotowała Marzena Kunicka.

Podczas mszy, a także w „Czardaszu Sylwii” z operetki „Księżniczka Czardasz” Emmericha Kalmana mogliśmy usłyszeć Katarzynę Bochyńską – Wojdył, która ukończyła wokalistykę na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Śpiewaczka obdarzona rzadkim głosem – sopranem spinto, występuje w koncertach muzyki sakralnej, a także prezentujących muzykę operową i popularną. Od kilku lat współpracuje z Komendą Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Policji podczas przedsięwzięć o charakterze ceremonialnym.

W repertuarze znalazły się takie utwory jak „Bolero” Maurice’a Ravela, walc z baletu „Sylfidy” Fryderyka Chopina, „Libertango” Astora Pizzoli, a także Galop Circus Renz Gustava Petera w którym na ksylofonie w partii solowej usłyszeliśmy Józefa Wójcika.

 Na mszy i koncercie charytatywnym obecni byli Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Michał Safjański, Zastępca Wójta Gminy Teresin Marek Jaworski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jan Aleksander Łopata oraz Przewodniczący Rady Gminy Teresin Bogdan Linard. Nie zabrakło również przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb – Zastępcy Dowódcy 38. Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej mjra Andrzeja Mańkowskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie st. bryg. Mirosława Gorzkiego. Miłą niespodzianką dla policjantów była obecność byłego I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. w stanie spoczynku Marka Świszcza i jego małżonki, a także byłego I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie mł. insp. w stanie spoczynku Marka Wójcika, który wraz z żoną uczestniczył w siódmym finale akcji charytatywnej.

Po koncercie głos zabrała pomysłodawczyni akcji – st. sierż. Anna Opęchowska – Ciak. Wzruszona wyznała, że jej marzenie się spełniło – sala św. Bonawentury zapełniła się po brzegi, a dzięki Niebieskiej Gwiazdce coraz więcej osób chce pomagać potrzebującym. Dzielnicowa podziękowała również swojej matce i siostrze, które przyjechały z Ostrołęki specjalnie na finał akcji. 

Na koniec zabrał głos Zastępca Wójta Marek Jaworski, którzy podziękował policjantce za szlachetną inicjatywę i zaangażowanie. Podkreślił, że empatia i pomaganie są bardzo ważne, bo nie wiadomo kiedy, sami możemy tej pomocy potrzebować. 

Jak co roku, st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak, osobiście nadzoruje akcję. Dzielnicowa i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin IMPULS Agnieszka Ptaszkiewicz cały czas proszą i apelują o żywność długoterminową, szczególnie mleko, olej, kasze i ryż. 

st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak

Nominacja za:pomoc potrzebującym i pomysł stworzenia akcji Niebieska Gwiazdka, która ma na celu zbiórkę rzeczy i żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.